Сайт виробничої компанії "СКІФ ІНВЕСТ"Сайт компанії "СКІФ ІНВЕСТ"
UA | RU | EN
Сайт компанії СКІФ ІНВЕСТ
UA | RU | EN
Час роботи:
Пн-Пт:
09:00 – 18:00
Сб, Нд: вихідний
Пн-Пт:
09:00–18:00
м.Київ
(095) 233-55-53
(095) 235-24-44
(067) 524-77-67
м.Одеса
(068) 144-29-44
(095) 477-55-55
Головний офіс
м. Кривий Ріг
(098) 308-00-08
(050) 308-99-08
міні АТС:
(096) 409-49-14
(050) 109-49-14
м.Кривий Ріг:
м.Київ:
м.Одеса:
(098) 308-00-08
(095) 235-24-44
(095) 477-55-55
telegram facebook youtube instagram

Блоки, захвати

1. Ваші монтажні блоки працюють на підшипниках чи втулках?

Ролики монтажних блоків всіх типів, які реалізовує ТОВ «СКІФ ІНВЕСТ», працюють на підшипниках. Це забезпечує безперебійну і надійну роботу блоку, а також збільшує його експлуатаційний ресурс.

2. Що таке «відкидна щока» в блоці

Для зручності заправки тягового канату і закладення його збоку блоку, деякі монтажні блоки виготовляються з розкривною частиною корпусу. Це всього лише невелика і приємна опція, яка і називається «відкидною щокою». Компанія «СКІФ ІНВЕСТ» поставляє на ринок однороликові блоки з відкидною щокою, а двохроликові блоки з глухою частиною корпусу.

3. Чи можливо у Вас укомплектувати блоки канатом?

Так, звичайно. ТОВ «СКІФ ІНВЕСТ» має досить великий склад сталевих канатів. Крім того, ми можемо запропонувати готове рішення тягового каната з приєднувальними / кінцевими фітингами, що відповідає Вашим індивідуальним умовам.

4. Чи можна на монтажних блоках використовувати прядив'яні канати, шнури, мотузки?

Так, це в принципі, можливо. Але ми з побоюванням дивимось на застосування в якості тягових засобів все, що не є сталевим канатом (тросом). Через свою малу власну вагу і нестабільність геометричних розмірів, синтетичні шнури і мотузки можуть некоректно лягати в паз ролика, спадати без навантаження або «закушувати» між роликом і щокою блоку. Всі ці фактори не додають позитиву в роботі з блоком. Тому ми рекомендуємо використовувати сталеві канати. Це надійніше.

5. Як правильно вибрати горизонтальний/ вертикальний захват?

Для підйому і переміщення металевих листів існують спеціальні захвати. Принцип дії таких захватів ґрунтується на самозапиранні під навантаженням. Оскільки листовий метал можна піднімати як в горизонтальному, так і вертикальному положенні, відповідно захвати підрозділяються на вертикальні і горизонтальні. Будь-який захват має два основних параметри: вантажопідйомність і діапазон розкриття в мм. При розрахунку і виборі захвату, обов'язково варто не забувати, що захвати повинні завжди використовуватися в парі, а в деяких випадках горизонтального підйому в кількості двох пар.

Також хочемо акцентувати увагу на кути гілок використовуваного стропа при підйомі захватами. Кут між будь-якою гілкою і умовною вертикаллю не повинен перевищувати 30°, оскільки вже при куті в45° вантажопідйомністю захвата знижується вдвічі. Тому, розуміючи характер підйому, масу металу, товщину і габарити листа, можна в принципі, самостійно розрахувати і вибрати необхідний захват. Однак для економії Вашого часу та фінансів краще звернутися до менеджерів ТОВ «СКІФ ІНВЕСТ».

Варто також відзначити, що зазначеними захватами легко піднімаються балки, швелера, труби, відкриті бочки, різні зварні металоконструкції і т.д.

6. Яка конструкція і принцип дії захвата?

Як було сказано раніше, захвати підрозділяються на вертикальні і горизонтальні.

Всі захвати горизонтального підйому складаються з підошви (основи) і рухомого притискного язика (пальця) з вушком. Перед підйомом вантажу підошва захвата заводиться під нижній край вантажу, тим самим палець виявляється вільно опущеним на верхню площину вантажу. Гаками вантажопідйомного стропа проводиться зачеплення встановлених захватів за отвори або вушка в пальцях захвата. При здійсненні підйому притискні пальці роблять зусилля на верхню частину вантажу, рівну масі вантажу, що піднімається, тим самим притискаючи його до підошви захвата. Це і є принцип самозажиму під навантаженням. Горизонтальні захвати можуть мати невеликі конструкційні відмінності, що в цілому не впливає на принцип їх дії.

Захвати вертикального підйому засновані на тому ж принципі, з тією лише різницею, що затягування листа відбувається попередньо вручну. Як притискуючий орган служить ексцентриковий кулак, з'єднаний з підйомним вушком захвата і важелем управління. Важіль має три положення: захват відкритий, закритий, закритий + заблокований. При здійсненні підйому, притискуючий кулак надає зусилля на бічну частину вантажу, що дорівнює масі вантажу, що піднімається, тим самим притискаючи його до іншої статичної частини захвата. Це і є принцип самозажиму під навантаженням. Вертикальні захвати можуть мати невеликі конструкційні відмінності, що в цілому не змінює їх принцип дії.

7. Чи може вертикальний захват працювати не в парі?

Так. Захват вертикального підйому може працювати поодиноко. Для цього необхідно встановлювати захват з одного краю листа строго по центру, щоб уникнути його перекосу при підйомі. Характер проведення робіт одиночним захватом вимагає приділяти особливу увагу техніці безпеки.

8. Чи допускається кантування вантажу за допомогою захвату?

Так. Вертикальним захватом (парою захватів) можна здійснити окантовку листа в разі, якщо цей лист спочатку знаходиться на похилій площині. Проведення таких операцій вимагає професійних навичок і досвіду, а також підвищеної уваги до техніки безпеки.

9. Чи не розкриється захват при підйомі вантажу?

Ні. Не розкриється. Принцип дії вертикальних і горизонтальних захватів заснований на принципі самозапиранням при навантаженні. Більш детально це було описано в попередніх відповідях.

10. Чи можна використовувати ваші горизонтальні/вертикальні захвати для підйому нержавіючого металобрухту?

хороше і важливе питання. У зв’язку з тим, що матеріал прижимного язика / пальця захоплення має високу ступінь твердості, а його конструкція має спеціальні зазубрини/насічення для кращого з’єднання з вантажем, об’єктивно варто очікувати , що захоплення може залишити характерний слід на вантажі в місці контакту. Для тих споживачів, для яких слід від прижиму має важливе значення, компанія СКІФ ІНВЕСТ дуже не рекомендує використовувати звичайні захвати для підйому і кантування виробів з «умовно м’якою» поверхнею чи покриттям для запобігання їх псування. До капризних матеріалів можна віднести: фарбовані вироби, а також вироби із нержавіючої сталі, дерева, алюмінію, мармуру. В деяких випадках ситуацію може врятувати використання додаткових підкладок, але треба пам’ятати, що їх використання суттєво знижує силу тертя вантажу з захватом, що підвищує ризики випадання/зривання вантажу із зіву захвату.

Для тих споживачів, кому проблематика питання дійсно актуальна, компанія СКІФ ІНВЕСТ може запропонувати спеціальні захвати німецької фірми Terrier, світового лідера по виробництву зажимів для вирішення специфічних завдань. Але вартість таких захватів досить висока.

11. На прижимному язику захвату дуже швидко стерлися насічки/зазубрини. Чому?

за 10 років роботи компанія СКІФ ІНВЕСТ один раз дійсно зіткнулась із подібним зверненням. Після проведення службового розслідування заявленого факту рекламації виявилось, що наші захвати використовувались для підйому металічних заготовок, виготовлених із конструкційної сталі високої твердості. Матеріал прижимного язика захвату просто мав менший коефіцієнт твердості, ніж матеріал вантажу, що і стало причиною зносу язика і стирання насічок/зазубрин.

12. Які бувають конструктивні відмінності у горизонтальних захватів?

Компанія «СКІФ ІНВЕСТ» пропонує захвати для горизонтального підйому двох видів: відкриті (зев захоплення спочатку відкритий, притискний палець знаходиться у вільному положенні) і універсальні, де притискний палець знаходиться спочатку в закритому робочому положенні, але за допомогою спеціального фіксатора може бути зафіксований у відкритому положенні. Зазначені конструкційні відмінності в цілому є незначними і не впливають на функціональність захвату.

13. Як правильно вибрати магнітний захват?

Говоримо відразу, що без спеціальних знань самостійно вибрати магнітний захват досить складно. Засновувати свій вибір лише на показнику вантажопідйомності буде абсолютно не правильно. Насправді, вибір захват являє собою підрахунок ефективності його магнітного поля при роботі з конкретною металевою заготівлею. На коефіцієнт магнітизму захвату впливають ряд важливих показників: ...>>>

У будь-якому випадку, перед рішенням придбання магнітних захватів, Ви повинні точно знати, з яким типом заготовки плануєте працювати. Після цього ми настійно рекомендуємо проконсультуватися з менеджерами «СКІФ ІНВЕСТ», які вважатимуть Ваш ефект магнітизму і допоможуть підібрати модель захвату. Наші телефони:

(056) 409 – 49 – 14; (056) 409 – 49 - 02

14. Як включається магнітний захват?

Ручний магнітний захват є повністю автономним пристроєм. Йому не потрібна електрика. Включення захвату відбувається тільки на металевих поверхнях, що мають магнітні властивості. Це здійснюється вручну шляхом повороту рукоятки на 180°. Рукоять захвату забезпечена захисним фіксатором в кінцевій точці включеного положення. Спрацьовування цього фіксатора означає коректне включення захвату. Після цього, зачепивши стропом за вушко захвату можна здійснювати підйом вантажу. Вимкнення і зняття магнітного захвату відбувається в зворотному хронологічному порядку.

Варто відзначити, що установку магнітного захвату необхідно здійснювати строго по центру маси вантажу, щоб уникнути перекосу і сповзання вантажу з магніту. У зв'язку з цим, рекомендується використовувати все-таки магнітні захвати в парі, що особливо важливо при роботі з габаритними заготовками.

15. Якими повинні бути магнітні властивості вантажу?


Відповідь від ТОВ «СКІФ ІНВЕСТ» ви можете отримати у наших менеджерів за телефонами:
(056) 409 - 49 - 14, (056) 409 – 49 – 02.

16. Чи можна використовувати магнітні захвати не в парі?

Можна. Однак при установці одиночного захвату на заготовку необхідно строго визначити її центр ваги. Це можливо при роботі з невеликими металевими деталями. При роботі з досить габаритними заготовками, установка захватів в парі обов'язкова, оскільки дозволить виключити перекіс, сповзання вантажу, прогин під власною вагою, крутіння навколо своєї осі і т.д.

17. Чи здатні магнітні захвати піднімати труби?

Так, за допомогою захватів можна піднімати металеві вантажі циліндричної форми. Підошва захвату має таку конструкцію, яка забезпечує щільне прилягання до деталей круглого перерізу.


fb